Hubungi KamiMuat turun Pelanggan
HomeBuka AkaunPusat AkaunPerkhidmatanSumber
Sokongan Live
MetaTrader™
MT4
Perkhidmatan Platform
Streamster™
MetaTrader™
MT4
MT5
Profil Instrumen
Program Afiliasi
Program Assistant
Caj
Muat Turun

Perkhidmatan MetaTrader 4

Sila mendapatkan maklumat terperinci tentang perkhidmatan, ciri-ciri, had dan instrumen tersedia untuk dagangan melalui platform dagangan MetaTrader 4 yang disenaraikan di bawah. Untuk platform perdagangan lain yang ditawarkan oleh AGEA, syang disenaraikan.


MetaTrader 4Platform
MetaTrader 4 is a more advanced, programmable trading platform intended for use by professional traders. It provides the necessary tools and resources to analyze price dynamics of financial instruments, perform trade transactions and create and use automated trading programs (Expert Advisors). It is an all-in-one concept and is one of the most popular trading platforms in the world. There are several chart time-frames and numerous built-in indicators that help simplify analysis, determine trends, define various shapes and identify entry and exit points. It is a platform with its own programming language MQL4, specifically designed for trading, built-in editor and compiler with access to a user contributed free library of Expert Advisors, custom indicators and scripts, making it an ideal choice for algorithmic trading.
Status Semasa:OK
Perkhidmatan yang Disediakan:Forex, Index and Commodity CFDs
Waktu Dagangan:Sunday 22:15 - Friday 21:00 GMT
Margin Faedah:Currency swap rates (Forex), primary bank rates (CFDs)
Jenis Perlaksanaan:Automatic (instant)
Had Posisi:Maximum 200 open positions
Had Volum:None
Had Perdagangan:Minimum 3 points for target levels
Mata Wang Akaun:USD, EUR, GBP,CHF
Standard
Jenis Akaun:Standard
Had Baki:Minimum USD 100
Leverage:1:1 - 1:200 (initially 1:100)
Komisen:None
Saiz Perdagangan:1,000 - 1,000,000
Cent
Jenis Akaun:Cent
 Balances and transactions are denominated in cents for trading with smaller amounts.
Had Baki:USD 6 - 5,000
Leverage:1:1 - 1:500 (initially 1:100)
Komisen:None
Saiz Perdagangan:1,000 - 1,000,000
STP
Jenis Akaun:STP
 All orders are directly routed to our liquidity providers (Straight-Through-Processing).
Had Baki:Minimum USD 1,000
Leverage:1:1 - 1:100 (initially 1:100)
Komisen:USD 2 on Forex and USD 10 on Commodity Spot trades for 100,000 notional value
Saiz Perdagangan:1,000 - 1,000,000
Instrumen
NamaAkronimPeneranganPerpuluhanSpread MinimunSpread Semasa
Forex Spot Instrumen
EUR/USDEURUSDEuro / US Dollar50.000040.00013
USD/JPYUSDJPYUS Dollar / Japanese Yen30.0010.012
USD/CHFUSDCHFUS Dollar / Swiss Franc50.000010.00013
GBP/USDGBPUSDBritish Pound / US Dollar50.000040.00017
USD/CADUSDCADUS Dollar / Canadian Dollar50.000030.00013
NZD/USDNZDUSDNew Zealand Dollar / US Dollar50.000010.00014
AUD/USDAUDUSDAustralian Dollar / US Dollar50.000010.00012
USD/ZARUSDZARUS Dollar / South African Rand50.000030.00238
USD/SGDUSDSGDUS Dollar / Singapore Dollar50.000090.00019
USD/TRYUSDTRYUS Dollar / Turkish Lira50.000010.00067
AUD/NZDAUDNZDAustralian Dollar / New Zealand Dollar50.000010.00019
AUD/CADAUDCADAustralian Dollar / Canadian Dollar50.000040.00023
AUD/CHFAUDCHFAustralian Dollar / Swiss Franc50.000040.00015
AUD/JPYAUDJPYAustralian Dollar / Japanese Yen30.0040.015
CHF/JPYCHFJPYSwiss Franc / Japanese Yen30.0040.018
EUR/GBPEURGBPEuro / British Pound50.000040.00015
EUR/AUDEURAUDEuro / Australian Dollar50.000040.00020
EUR/CHFEURCHFEuro / Swiss Franc50.000040.00014
EUR/JPYEURJPYEuro / Japanese Yen30.0040.013
EUR/NZDEURNZDEuro / New Zealand Dollar50.000040.00027
EUR/CADEURCADEuro / Canadian Dollar50.000020.00023
GBP/CHFGBPCHFBritish Pound / Swiss Franc50.000030.00021
GBP/AUDGBPAUDBritish Pound / Australian Dollar50.000040.00026
GBP/CADGBPCADBritish Pound / Canadian Dollar50.000030.00026
GBP/JPYGBPJPYBritish Pound / Japanese Yen30.0030.020
CAD/JPYCADJPYCanadian Dollar / Japanese Yen30.0020.016
NZD/JPYNZDJPYNew Zealand Dollar / Japanese Yen30.0030.017
GBP/NZDGBPNZDBritish Pound / New Zealand Dollar50.000040.00027
USD/HKDUSDHKDUS Dollar / Hong Kong Dollar50.000020.00027
EUR/DKKEURDKKEuro / Danish Krone50.000140.00125
EUR/PLNEURPLNEuro / Polish Zloty50.000180.00197
USD/PLNUSDPLNUS Dollar / Polish Zloty50.000160.00163
ZAR/JPYZARJPYSouth African Rand / Japanese Yen30.0050.013
CAD/CHFCADCHFCanadian Dollar / Swiss Franc50.000010.00018
USD/DKKUSDDKKUS Dollar / Danish Krone50.000210.00136
USD/NOKUSDNOKUS Dollar / Norwegian Krone50.000040.00091
USD/SEKUSDSEKUS Dollar / Swedish Krona50.000040.00109
NZD/CHFNZDCHFNew Zealand Dollar / Swiss Franc50.000010.00017
NZD/CADNZDCADNew Zealand Dollar / Canadian Dollar50.000020.00019
SGD/JPYSGDJPYSingapore Dollar / Japanese Yen30.0120.025
EUR/HUFEURHUFEuro / Hungarian Forint30.0380.224
USD/HUFUSDHUFUS Dollar / Hungarian Forint30.0440.203
USD/MXNUSDMXNUS Dollar / Mexican Peso50.000670.00948
EUR/TRYEURTRYEuro / Turkish Lira50.000040.00107
USD/CNHUSDCNHUS Dollar / Offshore Chinese Renminbi50.000040.00144
Index Future CFD Instrumen
XFR 40XFR40CFD based on CAC 40 Future21.001.00
XDE 30XDE30CFD based on DAX Future20.501.50
XUK 100XUK100CFD based on FTSE 100 Future20.011.30
XUS 100XUS100CFD based on NASDAQ 100 Future21.001.00
XUS 30XUS30CFD based on Dow Jones E-Mini Future21.002.00
XUS 500XUS500CFD based on S&P 500 Future20.250.50
Commodity Spot CFD Instrumen
GoldXAUUSDCFD based on Spot Gold (oz)20.030.25
SilverXAGUSDCFD based on Spot Silver (oz)20.010.01
Commodity Future CFD Instrumen
US Crude OilUSOILCFD based on US Crude Oil (WTI) Future20.010.05
UK Crude OilUKOILCFD based on UK Crude Oil (Brent) Future20.010.05

NOTA: Spread antara bid dan ask (offer) harga yang berubah-ubah dan mereka sering tidak disangka-sangka berubah dan amat meningkat semasa hujung minggu, dalam urusan perdagangan, dalam kes pengumuman berkaitan dengan pasaran atau pasaran kegawatan. Sila lihat senarai spread minimuns instrumen pasaran yang tersedia untuk dagangan melalui platform terpilih yang ditunjukkan di atas. Spread harga semasa yang disenaraikan akan ditangguhkan sehingga 20 minit.